top of page
HABERLER
BASIN BÜLTENİ

HANGZHOU, TÜRK TURİSTLERİ BEKLİYOR

 

Çin’in beş bin yıllık kültürü bulunanHangzhou şehri, Türk turistleri bekliyor. Çin’in en güzel şehirlerinden biri olarak bilinen, tarihinin yanı sıra doğal güzellikleri, zengin mutfağı ve modern yapılanmasıyla dikkat çeken Hangzhou, Türkiye’de tanıtım atağı başlattı. İstanbul’da Hilton Oteli’nde düzenlenen tanıtım etkinliğine Çinli yetkililerin yanı sıra çok sayıda Türk turizmci katıldı.

 

Dorak Itır Tour tarafından organize edilentanıtım etkinliğine; Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Qingyang, Hangzhou Belediye Başkanı Yardımcısı Zhang Jianting ve Hangzhou kentinden gelen turizmcilerin yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ile Türk turizm acentelerinin yetkilileri katıldı.

 

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Qingyan yaptığı konuşmada, Çin ve Türkiye arasındaki dostluğun çok eskilere dayandığını belirterek, “İki ülke arasında turistik iş birliklerini güçlendirmek ve Türk kardeşlerimizi şehrimizde ağırlamak istiyoruz. Yeryüzündeki cennet, zengin doğası, ipek ve pirinç diyarı Hangzhou 5 bin yıllık bir medeniyeti barındırıyor. Çin’deki en mutlu kent seçilen Hangzhou,Marco Polo’nun da belirttiği gibi en güzel ve en lüks şehir. Türk kardeşlerimizi Hangzhou’ya bekliyoruz” dedi.

 

Hangzhou Belediye Başkanı Yardımcısı ZhangJianting ise,iki nesle başkentlik yapmış olan Hangzhou’nin dünya mirası seçilen doğal güzellikleriyle görülmeye değer bir şehir olduğunu söyledi. ZhangJianting, “Dünyanın mutlaka görülmesi gereken şehri seçilen Hangzhou’ya Türkleri bekliyoruz. Bu harika destinasyon boyunca dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan seviyede misafirperverliği paylaşmaya istekli, sıcak ve dost canlısı insanlar sizi bekliyor olacak” dedi.

 

Toplantıda bir konuşma yapan İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin de, Türkiye ile Çin arasındaki turizmin artırılması için Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu ZhangQingyan ile her hafta toplantı yaptıklarını söyledi. Vali Yardımcısı Gültekin, “Gökyüzünde cennet var ise yeryüzünde Hangzhou var’ sözü her şeyi anlatıyor aslında. Bu güzel kentten misafirlerimizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Seyahat acenteleri her türlü iş birliğine hazır. Biz de kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

 

Konuşmaların ardından Hangzhou Belediye Başkanı Yardımcısı ZhangJianting, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’e kendi yaptığı ve 180 yıllık bir restoranın yer aldığı resmi hediye etti. Gültekin de, ZhangJianting’e çini bir tabak takdim etti. Etkinlik, yenen öğlen yemeğinin ardından sona erdi.

GÖRSELLER
Çin_Halk_Cumhuriyeti_İstanbul_Başkonsolosu_Zhang_Qingyan
Hangzhoulu turizmciler
Hangzhou Belediye Başkanı Yardımcısı Zhang Jianting
Hangzhou Belediye Başkanı Yardımcısı Zhang Jianting - İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin
Dorak Itır Çin etkinligi

Adres : Gözlükçü Sk. Balcı Apt. No: 4 D:2 Ortaköy – Beşiktaş – İstanbul  Mail : info@medyapoint.com   Tel : (212) 221 58 39

bottom of page