top of page
HABERLER
Habertürk
Show TV
Show TV Haber
Kanal D
N TV
N TV 2
TV 8
TV 8
TGRT Haber
Ekotürk TV
Beyaz TV
Haber Global
TV 100
KRT TV
KRT TV 2
TRT KURDİ
Milliyet Cadde
Hürriyet Kelebek
Hürriyet Kelebek 2
Akşam
Akşam Cumartesi
Sabah'la Günaydın
Sabah'la Günaydın 2
Posta
Takvim
Türkiye
Bursa'da Meydan
Diyarbakır Özgür Haber
Analiz
Diyarbakır Olay
Ege Telgraf
Güney Doğu Ekspres
Ergani Haber
Olay Bursa
Öz Diyarbakır
Yenigün
BASIN BÜLTENİ

DİYARBAKIR MODA İLE RENKLENDİ

 

DİYARBAKIR’DA MODA RÜZGARI

 

“TÜRK TEKSTİLİNİ DÜNYAYA PAZARLARKEN, DİYARBAKIR TURİZMİNE DE DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ”

 

DOSSO DOSSİ FASHION SHOW’UN DİYARBAKIR’IN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ DİJİTAL PLATFORM DEFİLESİ ÇEKİMLERİNDE TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ MANKENLERİ GÖREV ALDI.

 

Türkiye’nin en büyük moda etkinliklerini gerçekleştiren Dosso Dossi Fashion Show, Doğubayazıt ve Kapadokya’nın ardından bu kez Diyarbakır’da moda rüzgarı estirdi. Diyarbakır’ın tarihi ve turistik bölgeleri arasında yer alan On Gözlü Köprü, Cemil Paşa Konağı ve Keçi Burcu’nda gerçekleştirilen çekimlerde ünlü mankenler görev aldı.

 

Türk tekstil ürünlerini dünyaya pazarlarken Türkiye’nin turizm açısından önemli bölgelerini de tanıtmayı öncelikleri arasında tutan Dosso Dossi Fashion Show, bu kez Diyarbakır’da büyük bir projeye imza attı. Diyarbakır’ın tarihi ve turistik alanları arasında yer alan On Gözlü Köprü, Cemil Paşa Konağı ve Keçi Burcu, gerçekleştirilen dijital platform defilesinin çekimlerine ev sahipliği yaptı. Aralarında Tülin Şahin, Demet Şener, Zeynep Sever Demirel, Buse İskenderoğlu, Dilara Korkmaz, Cemrenaz Turhan, Şira Sahilli, Deren Talu, Derin Talu ve Madelein Sarıkabadayı’nın da olduğu 25 manken, Koreograf Yasin Soy eşliğinde gerçekleştirilen çekimlerde görev aldı. Çekimlerin finalinde mankenler ellerindeki beyaz güvercinleri uçurdular…

 

DİYARBAKIR GÖRÜLMEYE DEĞER BİR YER

Daha önce Doğubayazıt ve Kapadokya’da yaptıkları başarılı çalışmalara bir yenisini eklemek için Diyarbakır’a geldiklerini belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “Ülkemizin en güzel köşelerinden biri olan Diyarbakır’ın tarihi ve turistik güzelliklerini moda aracılığıyla dünyaya göstermeyi planlıyoruz. Yaptığımız çalışmanın şehrin tanıtımına ve ticari kalkınmasına destek olacağına inanıyoruz. Defile çekimleri yaklaşık 50 ülke televizyonlarında gösterilecek. Biz sadece bir moda etkinliği değiliz, aynı zamanda ülkemizi dünyaya tanıtan da organizasyonuz. Bir yandan Diyarbakır’ın güzelliklerini gösteren bir yandan da Diyarbakır’ın tarihi özelliklerini gösteren bir sunum niteliğinde çekim yapıyoruz. Bunun bir sosyal sorumluluk olarak adlandırıyoruz. Çünkü firmamız yüz milyonlarca insana ulaşabilen büyülü bir gücü kullanıyor. Modanın gücünü kullanıyor ve biz bunu bir misyon olarak görüyoruz. Moda bir kültürel sanatsal etkinliktir. Bizlerden desteğini esirgemeyen Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na da ev sahiplikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Diyarbakır görülmeye değer bir yer. Ben Doğubayazıtlıyım. Önceki defilemizi orada gerçekleştirdik. İlgi duyulan bir defile olmuştu. O defilenin ardından yine memleketim diye adlandırabileceğim Diyarbakır’da da aynı etkiyi yaratmak istiyorum” dedi.

 

İLK DEFA GELİYORUM

Daha sonra söz alan ünlü manken Demet Şener, Diyarbakır’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Demet Şener, “Diyarbakır’a ilk defa geliyorum ve geldiğim için çok mutluyum. Böyle bir projenin içinde bulunmaktan gurur duyuyorum. Bu projenin nerelere gittiğini ve ne şekilde ülkemizi tanıttığını da çok iyi bildiğim için bu beni daha da mutlu ediyor. O yüzden ne kadar insana ulaşırsak Türkiye’nin, ülkemizin güzelliklerini ne kadar çok insana gösterirsek bizler o kadar mutlu oluruz” dedi.

 

HER SEFERİNDE AYNI SICAKLIK

Defilede görev alan mankenler arasında bulunan Tülin Şahin ise daha önce birkaç kez Diyarbakır’a geldiğini anımsatarak, “Her seferinde aynı sıcaklık ve güzellik ile karşılaştık. O yüzden tekrardan çok teşekkür ediyorum herkese. Hikmet beyler burada çok güzel bir şey yapıyorlar. Modanın güzelliğinin gücünü, turizmin güzelliğinin gücünü, Türkiye’nin güzelliğini ve gücünü hepsini bir araya koyup bütün dünyaya sunuyorlar. Burada olmak çok güzel” dedi.

GÖRSELLER
Hikmet Eraslan
DDFS - Tülin Şahin
DDFS - Demet Şener
DDFS - Derin Talu
DDFS - Maddy Sarıkabadayı
DDFS - Buse İskenderoğlu
DDFS - Cemrenaz Turhan
DDFS - Dilara Korkmaz
DDFS - Şira Sahilli

bottom of page