top of page
HABERLER
SHOW TV
N TV
TRT HABER
CNNTÜRK
TGRT
TVNET 100  2
PARA
POSTA
DÜNYA
TÜRKİYE
YENİ ŞAFAK
YENİ ÇAĞRI
VATANDAŞ
TVNET 100
TÜNAYDIN
TÜNAYDIN 2
TÜRKGÜN
SON SAAT
YAZIYOR
İSTANBUL
MİLAT
İL SESİ
GÜNBOYU
EDİRNE HABER
BURSA HAKİMİYET
EDİRNE GÜNDEM
DÜZCE'NİN SESİ
ÇAN'IN SESİ
AKİT
BURSA KENT
LİNE TV
BFZ HABER
BENGÜTÜRK
ALTAŞ TV
LİDER HABER
BASIN BÜLTENİ

“ENGELSİZ YAŞAM FUARI VE FARKINDALIK ZİRVESİ”

İSTANBUL’DA BAŞLADI

 

Türkiye’nin tek, dünyanın 5. büyük buluşması olan “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi”, İstanbul’da başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında 13. kez düzenlenen etkinlik, yaklaşık 20 ülkeden 50 binin üzerinde ziyaretçinin katılımıyla “Engelsiz Yaşam” alanında önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor.

 

Engelli vatandaşlarımızın sağlık, rehabilitasyon ve profesyonel bakıma erişimlerindeki engellerini en aza indirmek ve sosyal hayatın her alanına entegre olmalarına katkı sağlamak amacıyla yeni teknolojilerin paylaşıldığı “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi” EYAF EXPO 2023, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.

 

Fuarın açılışı için düzenlenen tören işitme ve görme engelli öğrencilerin okuduğu istiklal marşı ile başladı. Açılış töreninde, The İstanbul Expo Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İbil, Beyazay Genel Başkanı Lokman Ayva, Darulaceze Başkanı Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Hamza Cebeci, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, birer konuşma yaptı. Fuar resmi açılışı ve kurdele kesiminin ardından stant ziyaretleri yapıldı.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde ve The İstanbul Expo – Sedef Grup organizasyonuyla 30 Kasım-3Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik, Türkiye Beyazay Derneği, Darülaceze Başkanlığı, İVEK ve OHSAD yönetiminde, 10 ayrı bakanlık, Ticaret Bakanlığı, TOBB, KOSGEB ve Hizmet İhracatçıları Birliği desteği ile önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor.

 

“Aşılmadık Engel Kalmasın” sloganı ile uluslararası bir buluşmaya imza atan EYAF EXPO 2023’de katılımcı kamu paydaşları, belediyeler, hastaneler, sağlık turizmi firmaları, ilaç-ecza-medikal üreticileri, rehabilitasyon ve bakım merkezleri ve ilgili özel şirketler engelsiz yaşam için yaptıkları çalışmaları sergiliyorlar. Etkinlik kapsamında, engelsiz kariyer günleri, çalıştay, kurultay ve seminerler, engellilerin kullanımı için özel olarak tasarlanmış otomobiller ve renkli aktiviteler yer alıyor. Fuar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla düzenlenecek etkinliklerle devam edecek.

 

EYAF EXPO 2023 HAKKINDA…

Etkisi ve içeriği itibariyle bölgedeki en etkili ve en özel buluşmalardan biri olan Engelsiz Yaşam Fuarı, 12 bin 500 metrekare alanda, 100’ü yerel yönetim olmak üzere 200 firma ve kurumun katılımı ile gerçekleştiriliyor. Fuarı, yaklaşık 20 ülkeden 50 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Ziyaretçiler; ortopedik malzemeleri, iletişim teknolojileri, hareket ve yürüyüş ekipmanları, engelsiz yaşamı konu alan son teknolojik ürünleri ve daha birçok engelsiz yaşamı kolaylaştırabilecek ürün ve hizmetleri yakından inceleme ve test etme imkanına ulaşıyorlar. Yerel yönetimler, engelliler için yaptıkları mimari çalışmaları, kentsel düzenleme ve faaliyetlerini paylaşıyor. Kamu ve özel alanda yeni girişimlere yol açılarak, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlanıyor.  Aynı zamanda, ulusal ve uluslararası ölçekte lider firmalar, kamu ve özel kuruluşlar ile bir araya gelerek “Engelsiz Yaşama” dair iş birliklerini geliştiriyorlar. https://eyafexpo.com

GÖRSELLER
EYAF EXPO 2023
EYAF EXPO 2023 2

Adres : Gözlükçü Sk. Balcı Apt. No: 4 D:2 Ortaköy – Beşiktaş – İstanbul   Mail : info@medyapoint.com   Tel : (212) 221 58 39

bottom of page