top of page
HABERLER
BASIN BÜLTENİ

GÜL YILDIZ FOTOĞRAFLARIYLA

DÜNYA LİGİNDE

 

Fotoğraf sanatçısı Gül Yıldız’ın 26 adet fotoğrafı,

Fujifilm X-Photographers sitesinde sergilemeye değer bulundu

 

Fotoğraf sanatçısı Gül Yıldız, Fujifilm’in X serisi fotoğraf makinelerini kullanan dünya çapındaki seçkin fotoğrafçılardan oluşan X-Photographers sitesine kabul edildi. Gül Yıldız, grafik ve mimari formları fon olarak kullanarak, ışık-gölge-insan üçlemesinden oluşan fotoğrafları ve minimal stilde çektiği fotoğraflarla tanınıyor.

 

Fotoğrafa olan tutkusunu; “Fotoğraf benim için bir aşk hali, hayatımın her alanında söz sahibi” diyerek özetleyen Gül Yıldız, önemli bir siteye kabul edilmesinin kendisini çok gururlandırdığını belirtiyor. Yaşadığımız görsel çağda, kendini en iyi ifade edebilme biçimlerinden birisi olarak fotoğrafı gördüğünü belirten Gül Yıldız, “Bazen söz susar ve bazı şeyleri anlatmaya fotoğrafın dili yeterli gelir. Bol bol gezip farklı kültürler tanıyorum. Bu birikimlerimi verdiğim eğitimler sırasında öğrencilerime aktarırken de büyük keyif alıyorum. Çünkü üretmek insanı mutlu eden en önemli şeylerden biri” diyor.

 

“MUTLULUK DUYUYORUM”

Fotoğraf üretmenin öncelikli olarak göz ve duygu işi olduğunu belirten Gül Yıldız, ekipmanların ise buna aracılık ettiğine dikkat çekiyor. Fotoğraflarında Fujifilm’in X serisini tercih ettiğini söyleyen Gül Yıldız, şöyle devam ediyor;

“X serisi; hem hafifliği, hem teknik özellikleri, hem de sokakta göze batmayan tasarımı ile bu konuda bana çok yardımcı oluyor. Çekimlerimi yaptığım; Türkiye, Londra, Amsterdam ve Almanya’da Fujifilm X serisini yanımdan ayırmadım. Fujifilm X-T1 ve Fujifilm X-T2 fotoğraf makinesi ile Fujinon XF10-24mmF4, XF16-55F2.8, XF18-55mmF2.8-4, XF55-200mmF3.5-4.8 ve XF50-140mmF2.8 lenslerle çalıştım. Türkiye ve dünyadan çok değerli fotoğraf sanatçılarıyla birlikte X-Photographers’da olmaktan ve Fujifilm ailesine resmi olarak katılmaktan mutluluk duyuyorum.”

 

FOTOĞRAF EĞİTİMLERİ

2015 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından AFIAP (Artiste Federation Internationale de L' Art Photographique) ünvanı ile onurlandırılmış olan Gül Yıldız, Fujifim İstanbul Eğitim Merkezi’nde ve özel hayatta ise çeşitli kurum ve kişilere özel fotoğraf eğitimleri veriyor. “Fotoğrafta kompozisyon ve sokak fotoğrafçılığı” hakkında bir kitap üzerinde çalışmaya da devam ediyor. Kendisinin X-Photographers sitesinde yayınlanan fotoğraflarını http://fujifilm-x.com/photographers/gul-yildiz/ adresinden izlenebilir.

GÖRSELLER
gul yildiz
Gul Yildiz 3
Gul Yildiz 2

Adres : Gözlükçü Sk. Balcı Apt. No: 4 D:2 Ortaköy – Beşiktaş – İstanbul    Mail : info@medyapoint.com   Tel : (212) 221 58 39

bottom of page