top of page
HABERLER
N TV
A TV HABER
A HABER
TRT HABER
KANAL 7'DE SABAH
AKİT TV HABER 15
AKİT TV GÜN BAŞLIYOR
AKİT TV HABER
AKŞAM
SABAH
YENİ ŞAFAK
ZAFER
SİVEREK
İSTANBUL
YENİ ADANA
GÜNDEM
GÜVEN
BİNGÖL KENT
ANKARA ÇAMLIK
ANADOLU'DA BUGÜN
YENİ DEVİR
BASIN BÜLTENİ

İSTANBUL, “ENGELSİZ YAŞAM”

ZİRVESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

 

Alanında Türkiye’nin tek ve dünyanın 6. büyük buluşması olma özelliğine sahip “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi”, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

 

1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek etkinlik, yaklaşık 20 ülkeden ziyaretçinin katılımıyla “Engelsiz Yaşam” alanında önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.

 

Temel aktiviteler zorluğunu sürekli yaşayan kişilerin sayısının nüfusumuzun yüzde 10’u kadar olduğu tahmin edilmekte. Bu vatandaşlarımızın sağlık, rehabilitasyon ve profesyonel bakıma erişimlerindeki engellerini en aza indirmek ve sosyal hayatın her alanına entegre olmalarına katkı sağlamak amacıyla, ticari çözüm ve bağlantıların geliştirileceği, yeni teknolojilerin paylaşılacağı “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi” EYAF EXPO 2022, 12. kez kapılarını açıyor.

 

The İstanbul Expo – Sedef Grup tarafından 1-4 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde, Türkiye Beyazay Derneği, Darülaceze Başkanlığı, İVEK ve OHSAD yönetiminde, 10 ayrı bakanlık, TOBB ve KOSGEB desteği ile önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.

 

İstanbul’da “Aşılmadık Engel Kalmasın” sloganı ile uluslararası bir zirveye de imza atacak olan EYAF EXPO 2022’nin lansmanı, geçtiğimiz günlerde Darülaceze Başkanlığı’nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ve Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında The İstanbul Expo yetkililerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetim temsilcileri ve basın mensupları da hazır bulundu.

 

Toplantı sonrasında Bakan Yanık başta olmak üzere tüm katılımcılar, oluşturulan “Engelsiz Yaşam Manifestosu”na imza attılar. “Yaşanabilir bir dünya için tüm sorumlulukların yerine getirileceğine” dair mesajın yer aldığı manifesto duvarı, etkinlik sürecinde fuar alanında sergilenecek.

 

EYAF EXPO 2022 HAKKINDA…

Etkisi ve içeriği itibariyle bölgedeki en etkili ve en özel buluşmalardan biri olan Engelsiz Yaşam Fuarı, 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. 6 bin metrekare alanda, 100’ü yerel yönetim olmak üzere 200 firma ve kurumun katılımı ile gerçekleştirilecek fuarı, yaklaşık 20 ülkeden 20 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

 

Fuarda öncelikli olarak engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlanacak. Yerel yönetimlerin engelliler için yaptıkları mimari çalışmalar, kentsel düzenleme ve faaliyetlerini paylaşmaları için imkân sağlanacak. Kamu ve özel alanda yeni girişimlere yol açılacak, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlanacak.

 

Yol gösteren ve yenilikçi bakış açısı ile bir araya gelecek olan katılımcı firmalar; yurt içi ve yurt dışı bağlantılar kurarak ürün ve hizmetlerini doğru kitleye, ortak paydada sunacak, ticari birikimlerine ve marka değerlerine köklü ve vizyoner iş ağları katma fırsatı bulacaklar.  Ulusal ve uluslararası ölçekte lider firmalar, kamu ve özel kuruluşlar ile bir araya gelerek “Engelsiz Yaşama” dair iş birliklerini geliştirecekler.

 

EYAF EXPO 2022 ziyaretçileriyse; ortopedik malzemeleri, iletişim teknolojileri, hareket ve yürüyüş ekipmanları, engelsiz yaşamı konu alan son teknolojik ürünleri ve daha birçok engelsiz yaşamı kolaylaştırabilecek ürün ve hizmetleri yakından inceleme ve test etme imkanına ulaşacaklar.

 

EYAF EXPO 2022 kapsamında gerçekleştirilecek olan “Farkındalık Zirvesi”nde ise "Engelsiz Yaşam ve Yaşlılık" konularında sunulacak hizmetler, sektördeki eksiklikler, tehditler ve fırsatlar, ulusal ve uluslararası uzmanlar tarafından değerlendirilecek. https://eyafexpo.com

GÖRSELLER
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık
EYAF EXPO 2022
EYAF EXPO - 2022
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 2
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 3

bottom of page