top of page
HABERLER
MİLLİYET
STAR
AKŞAM
PARA
TÜRKİYE
YENİGÜN
HÜRSES
YENİBİRLİK
BASIN BÜLTENİ

TARİHİ YARIMADA’YA 20 MİLYON

EURO’LUK İSVİÇRE YATIRIMI

 

SWISS INTERNATIONAL, 10 AYRI BUTİK OTEL İLE

İSTANBUL TURİZMİNDE OLMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ.

 

SWISS INTERNATIONAL CEO’SU HENRI KENNEDIE, “TOPLAMDA 20 MİLYON EURO’LUK BİR YATIRIMLA İSTANBUL’DA OLACAĞIZ. İSTANBUL DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ. ÇOK HEYECANLIYIZ” DEDİ.

 

Swiss International, toplam 20 milyon Euro’luk bir yatırımla İstanbul’da 10 ayrı butik otel açmak için harekete geçti. Projenin ilk ayağını oluşturacak Sultanhamam’daki tarihi 2. Vakıf Han’ın 32 odalı bir butik otel olarak faaliyete geçmesi için anlaşma sağlandı. Önceki gün İstanbul’da Soho House’da gerçekleştirilen imza törenine Swiss International Ceo’su Henri W.R. Kennedie, Kube Gayrimenkul CEO’su Ruşen Baltacı ile Apex Consultancy & Trading Group  CEO’su Aran Hawker katıldı. Yapılan anlaşma gereği tarihi yarım adanın önemli merkezlerinden biri olan Sultanhamam’da bulunan 2. Vakıf Han, restore edilerek yaklaşık 2 milyon Euro’luk bir yatırımla 32 odalı butik otele dönüştürülecek.

 

2.Vakıf Han’ın tarihi dokuya uygun olarak restore edileceğini belirten Swiss International Ceo’su Henri W.R. Kennedie, “Tarihi 2. Vakıf Han ile Türkiye pazarına gireceğimiz için çok mutluyuz. İlk hedefimiz, 32 eşsiz odalı lüks bir butik otel ile İstanbul’da olmak” dedi.

 

“İSTANBUL ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR”

Swiss International olarak Türkiye’de var olmak için çok heyecanlı olduklarını belirten Henri W.R. Kennedie şöyle devam etti;

“2. Vakıf Han’ı en kısa sürede restore ederek 2020 yılı içinde hizmete açmayı planlıyoruz. Butik otel konseptimiz olan Swiss Butique markası ile faaliyet göstereceğiz. İstanbul dünyanın en önemli şehirlerinden biri. Türkiye pazarına İstanbul’dan giriş yapacağız. Hedefimiz aynı bölgede kısa sürede 10 ayrı butik otele sahip olmak. Tarihi yarım adada toplamda 200 odaya sahip olmak gibi bir hedefimiz var. Büyüleyici konumu ve tarihi ile İstanbul çok özel bir şehir. Burada, kültürlerin, mutfağın ve mükemmel misafirperverliğin karışımını sunacağız. Çalışmalarımıza Türkiye’deki partnerlerimiz Kube Gayrimenkul ve Apex Danışmanlık ve Ticaret Grubu ile hızlı bir şekilde devam edeceğiz.”

 

“TARİHİ YARIMADA İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM”

Swiss International’ın yatırımının tarihi yarımada için önemli bir girişim olduğunu belirten Kube Gayrimenkul CEO’su Ruşen Baltacı ise, “İstanbul’un merkezi konumundaki Sultanhamam yeni cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. İş ortaklarımız bu bölgede büyüme konusunda çok istekli. 2. Vakıf Han ile başlayan iş birliğimiz kısa sürede yeni anlaşmalarla devam edecek” dedi.

 

SWISS INTERNATIONAL HAKKINDA

Swiss International Hotels & Resorts, 40 yıl önce İsviçre misafirperverliğini en iyi şekilde sunma hedefiyle turizm sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Bugün Swiss International, Birleşik Arap Emirlikleri Ras Al Khaimah’da ve ABD’de bulunan uluslararası servis merkezi ile global bir şirkettir. Bu pozisyon, şirketin genişleme amacıyla hedeflenen ve hızlı gelişen pazarlara kolay erişim sağlıyor. Şirket, uluslararası “İsviçre Kalitesi” kavramını taşıyan:
verimlilik, yenilik, sürdürülebilirlik, etik, doğruluk, nezaket, taahhüt ve beklenti idealleriyle hareket etmektedir.

 

2.VAKIF HAN

Eminönü Sultanhamam’da bulunan 2. Vakıf Han, 1870 – 1927 yılları arasında yaşayan Mimar Kemalettin bey tarafından inşa edildi. Mimarisiyle dikkat çeken yapı Osmanlı’nın son dönemlerine ait önemli eserler arasında yer aldı. 1914 yılında çok dar ve tarihi bir alanda inşa edilmesi nedeniyle zamanında “mucize bina” olarak da yorumlandı. 2. Vakıf Han, tarihi yarımadanın geleneksel mimarisine uyum sağlayarak Birinci Ulusal Mimarlık Dönemi’nin önemli yapıları arasında gösterilmektedir.

GÖRSELLER
SWISS INTERNATIONAL
RUŞEN BALTACI-HENRI W.R. KENNEDIE
SWISS INTERNATIONAL

Adres : Gözlükçü Sk. Balcı Apt. No: 4 D:2 Ortaköy – Beşiktaş – İstanbul   Mail : info@medyapoint.com   Tel : (212) 221 58 39

bottom of page