top of page
HABERLER
Milliyet_Cadde-CEMİYET_HAYATI-[Atılay_Kandemir]-27.01.2017
Star-ÇOCUKLARA_UMUT_OLACAKLAR-27.01.2017
Sözcü_Şık-KIBRIS_TA_DİLEK_HANİF_RÜZGARI-27.01.2017
Sabah'la_Günaydın-LÖSEMİLİ_ÇOCUKLAR_İÇİN_YÜRÜYECEK-27.01.2017
Akşam-KIBRIS_TA_ANLAMLI_DEFİLE-27.01.2017
Milliyet_Cadde-LÖSEMİLİ_MİNİKLER_İÇİN_YÜRÜYECEK-27.01.2017
Habertürk_Magazin-ÇAĞLA_PODYUMUN-27.01.2017
Hürriyet-100_BİN_DOLAR_BEKLİYORUZ-27.01.2017
Vatan_Makaron-1_SAATTE_100_BİN_$_KANDIRACAK-27.01.2017
BASIN BÜLTENİ

“KUZEY KIBRIS’TA KÜLTÜR VE

SANATI CANLANDIRACAĞIZ”

 

MERİT INTERNATIONAL VE DİLEK HANİF’DEN ANLAMLI DEFİLE

 

KUZEY KIBRIS'TA İLKLERİN ÖNCÜSÜ MERİT INTERNATIONAL HOTELS & RESORTS İKİNCİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE HAZIRLANIYOR...

 

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük turizm yatırımcısı olan Merit International Hotels & Resorts,

Sponsor olduğu ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif’in defilesine hazırlanıyor. Dilek Hanif imzası taşıyan 30 parça kıyafetin sergileneceği defileden elde edilecek gelir, Kuzey Kıbrıs Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacak. Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, Kuzey Kıbrıs’ta kültür ve sanatı canlandırırken, bunun için öncelikli olarak modayı seçtiklerini söyledi.

 

Ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif’in, "Haute Couture 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu”, Kuzey Kıbrıs’ta Merit Royal Hotel’de düzenlenecek defile ile ilk defa görücüye çıkacak. Merit International Hotels & Resorts sponsorluğunda 4 Şubat 2017 Cumartesi günü düzenlenecek defilenin; koreografisini Uğurkan Erez hazırlayacak, baş mankeni ise Çağla Şikel olacak.

 

DEFİLENİN GELİRİ BAĞIŞLANACAK

Merit Royal Hotel’de Türkiye’den ve Kuzey Kıbrıs’tan seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirilecek defile, ünlü perküsyon ustası Burhan Öcal ve DJ Murat Uncuoğlu’nun performanslarıyla renklenecek. Merit International Hotels & Resorts'un defileden elde edeceği gelirin tamamı ise, Kuzey Kıbrıs’ta lösemi hastası çocuklar için çalışmalar yapan Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacak.

 

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Defile öncesinde İstanbul Divan Otel'de bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Hanzade Özbaş (Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı), Yasemin Tibuk (Merit International PR Manager),  Aybars Kutluba (Merit Royal & Merit Premium Hotel Genel Müdürü) Dilek Hanif, Uğurkan Erez ve Nevhiz Özer (Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Kurucu Başkanı) ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

“BAĞIŞLARA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu tür büyük organizasyonlar için heyecanlı olduklarını söyleyen Hanzade Özbaş, “Türkiye’nin en önemli moda tasarımcılarından Dilek Hanif’in böylesi kıymetli koleksiyonuna sponsor olduğumuz için çok mutluyuz. Sosyal sorumluluk projeleri, toplumların yolunu aydınlatan, yaralarını saran önemli girişimlerdir. Merit International, sponsorluklarıyla hem toplumu kültür ve sanat olarak canlandırmakta, hem de hayır kurumlarına destek olmaktadır ve olmaya devam edecektir. Bunun için öncelikli olarak modayı ve sağlık kurumlarına yardımcı olmayı seçtik” dedi.

5 Kasım 2016 tarihinde Kanser Hastaları Derneği yararına düzenledikleri Vural Gökçaylı defilesinde de, açık arttırma ile 22.000 dolara satılan bir giysinin ve defileden elde edilen tüm gelirin bağışlandığını belirten Hanzade Özbaş, “Bu defilemizde de sergilenecek Dilek Hanif imzalı kıyafetlerden biri, açık arttırma yöntemiyle satışa sunulacak. Kıyafetten elde edilecek gelir de Kuzey Kıbrıs Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacaktır” dedi.

 

FARKLI SANAT DALLARI

Hanzade Özbaş, Merit International bünyesindeki otellerin sosyal sorumluluk projelerinde Kuzey Kıbrıs’a örnek olacaklarını, bu konuda Net Holding Yönetim Kurulu Başkanı Besim Tibuk’un ilk günden beri büyük duyarlılık gösterdiğini ve büyük destek sağladığını belirtti.  Kuzey Kıbrıs’taki etkinliklerine önemli sanat ve kültür dallarını da ekleyeceklerini söyleyen Hanzade Özbaş, “Belki ünlü aktör ve aktrislerle filmleri, ünlü tarihçilerle oturumları, ünlü yazarlar ile kitapları, ünlü ressamlar ile tabloları, ünlü operacılarla eserleri olacak. Çeşitli dallarda ünlü oyuncuların yarıştığı turnuvalar da projelerimiz arasında yer alacak. Kuzey Kıbrıs’ta kültür ve sanatı canlandıracağız” dedi.

 

KOLEKSİYON İLK KEZ GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten  moda tasarımcısı Dilek Hanif de, “Merit International ailesine böyle anlamlı bir etkinliğe katkıda bulunduğu için çok teşekkür ediyorum. Hepimiz büyük bir heyecanla çalışıyoruz, güzel bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Haute Couture 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonumu ilk defa Kıbrıs’ta sergileyeceğim” dedi.

 

Uğurkan Erez de, defilelere bu kadar önem verdikleri ve hayır kurumlarına destek oldukları için Hanzade Özbaş’a ve Merit ailesine teşekkür etti.

GÖRSELLER
Hanzade Özbaş1
Hanzare_özbaş_-_uğurkan_erez_-_dilek_hanif
Hanzade Özbaş 2
Yasemin_Tibuk_-_Dilek_Hanif-Hanzade_Özbaş,_Uğurkan_Erez

Adres : Gözlükçü Sk. Balcı Apt. No: 4 D:2 Ortaköy – Beşiktaş – İstanbul    Mail : info@medyapoint.com   Tel : (212) 221 58 39

bottom of page