top of page
HABERLER
Milliyet Cadde
Sabah'laGünaydın
Star
Vatan Makaron
Hürriyet
Hello Türkiye
Hello Türkiye
Hello Türkiye
Akşam
Posta
Habertürk Magazin
Şamdan Plus
BASIN BÜLTENİ

NEW YORK’U KIBRIS’A TAŞIDI

 

HAKAN AKKAYA’DAN KIBRIS ÇIKARMASI

 

Ünlü modacı Hakan Akkaya, New York Moda Haftası’nda dünya devleriyle aynı podyumda  ilk kez sunduğu “Freedom” (Özgürlük) koleksiyonunu, bu kez Merit International sponsorluğunda sergiledi. Kuzey Kıbrıs’ta bugüne kadar denenmemiş sahne dekoru ve görkemli şovu ile Merit Park Hotel’de gerçekleştirilen defilenin 202 bin liralık geliri, Merit International’ın sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Lefkoşa Çocuk Yuvası’na bağışlandı.

 

400 m2’lik dev podyumda;  ünlü top modeller Çağla Şikel ve Özge Ulusoy, ünlü oyuncu Gonca Vuslateri ile genç kızların yeni sevgilisi Barış Murat Yağcı fırtına gibi esti. Kadın ve erkek olmak üzere toplam 108 parçadan oluşan ve Hakan Akkaya’nın “Kıbrıs çıkarması” olarak işaret edilen defile, etkileyici sunumu ile izleyenleri şaşırttı.

 

DEKOR İÇİN 50 KİŞİLİK EKİP ÇALIŞTI

Toplam 30 mankenin görev aldığı defilede kullanılan podyum için İstanbul’dan özel ses-ışık sistemleri getirilirken, Kıbrıs’taki birçok demir atölyesi özel dekor için geceli gündüzlü tam vardiya çalıştı. Hazırlıkları haftalar öncesinden başlayan ve New York sokaklarının ruhunu yansıtan dekor için 50 kişilik ekip çalıştı. Koreografisini ünlü koreograf Uğurhan Akdeniz'in üstlendiği defilenin moda direktörlüğünü Mert Yemencioğlu yaptı. Sahne dekorunda ise ünlü Mimar Engin Özmen imzası bulunuyor.

 

202 BİN LİRA TOPLANDI

New York Moda Haftası’nda Victoria Beckham, AnnaSui, Alexander Wang, TommyHilfiger, RalphLaurent ve VeraWang gibi dünya devlerinin yanında ilk Türk modacı olarak Hakan Akkaya imzası ile büyük ses getiren koleksiyon, Kuzey Kıbrıs’ta da ayakta alkışlandı. Daha önceki defilelerde olduğu gibi elde edilen gelirin Kuzey Kıbrıs’taki kurumlara bağışlanması geleneği bu defilede de değişmedi. Defile sonrası yapılan açık artırmada Özge Ulusoy’un giydiği beyaz bir elbise 115 bin liraya Serdar Taşkınsoy tarafından alındı. Soner Olgun ve Zeynep Talu tarafından sunulan açık artırmada satışı sunulan siyah erkek takım elbisesine ise Erhan Nacar75 bin lira verdi. Defilenin davetli geliniyle birlikte elde edilen toplam 202 bin lira ise Lefkoşa Çocuk Yuvası’na bağışlandı.

 

ÜNLÜ KONUKLAR İZLEDİ

Sanat, sosyete ve iş dünyasının önemli isimlerini Kuzey Kıbrıs’ta bir araya getiren ve tam bir ünlüler geçidinin yaşandığı defileyi izleyenler arasında;KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Hakan Peker, Cenk Eren, Erkan Güleryüz, Defne Samyeli ile kızları Deren ve Derin Taluvardı.

 

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

Merit International sponsorluğunda sunulan defilenin ardından Merit Park Hotel’de Hakan Akkaya için doğum günü partisi düzenlendi. Partiye, İstanbul’dan gelen konukların yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ın önemli isimleri de katıldı. Başarılı geçen defilenin ardından çok keyifli olduğu gözlenen Hakan Akkaya için Özgürlük Heykeli şeklinde doğum günü pastası hazırlandı. Partide, son dönemde “Gel barışalım artık” ve “Hoş geldin” isimli şarkıları ile popüler olan Erkan Güleryüz sahne aldı. Konuklar başarılı sanatçının şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

GÖRSELLER
Hakan Akkaya
Hakan Akkaya defilesi
Hakan Akkaya defilesi
Hakan Akkaya defilesi

Adres : Gözlükçü Sk. Balcı Apt. No: 4 D:2 Ortaköy – Beşiktaş – İstanbul    Mail : info@medyapoint.com   Tel : (212) 221 58 39

bottom of page